Jesteś tutaj: Home

Budowa tramwajowej przeprawy wzdłuż Mostu Kazimierza Wielkiego będzie droższa niż przewidziano

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 09 grudzień 2020 11:56
Budowa tramwajowej przeprawy wzdłuż Mostu Kazimierza Wielkiego będzie droższa niż przewidziano Wizualizacja mostu / ZDMiKP

Dzisiaj nastąpiło otwarcie ofert w przetargu nieograniczonym na budowę mostu drogowego i tramwajowego wzdłuż ulicy Kazimierza Wielkiego, który połączy ulice Fordońska z Toruńską. Do przetargu zgłoszono 13 ofert – najtańszą firma trakcja na 153 mln zł.

Zamawiający – czyli Miasto Bydgoszcz, na ten cel zarezerwowało 134 mln zł, brakuje zatem prawie 20 mln zł na rozstrzygnięcie przetargu. Jeżeli nie dojdzie do zwiększenia finansowania przez Radę Miasta, wówczas przetarg będzie trzeba unieważnić. Innym wyjściem jest zmniejszenie oczekiwań oferentów, ale z uwagi na dość dużą rozpiętość pomiędzy budżetem a najtańszą ofertą wydaje się mało prawdopodobne do zejścia poniżej 134 mln zł.

 

Inwestycja w kwocie 48 mln zł dofinansowana ma być z Unii Europejskiej, ponadto z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych kwotą kilkunastu milionów. W przypadku finansowania z UE ważne jest jednak sprawne ukończenie inwestycji, bowiem perspektywa finansowa UE 2014-2020 powinna być całkowicie rozliczona do końca 2023 roku.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021