Jesteś tutaj: Home

Wybrano wolontariuszy roku 2020

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 11 grudzień 2020 07:30

W środę w trybie zdalnym rozstrzygnięto bydgoski konkurs na Wolontariusza Roku 2020. W tym roku pojawiła się nowa kategoria – pomoc innym w przeciwdziałaniu skutkom COVID-19. Pandemia bowiem o ile sprawiła, że musimy borykać się z wieloma uciążliwościami, to również obudziła w wielu osobach bezinteresowne działanie dla innych.

- Serdecznie gratuluje wszystkim Wolontariuszkom i Wolontariuszom w naszym mieście. Te wyróżnienia mają charakter symboliczny, bo w dzisiejszych czasach każdy, kto chce bezinteresownie pomagać innym zasługuje na uznanie. Mamy świetne miejsce – Bydgoskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariat, które pomimo czasu społecznej izolacji tętni życiem. Życzę naszemu miastu, aby aktywnych wolontariuszy było jeszcze więcej – mówi prezydent Rafał Bruski

 

Kapituła w tym roku nagrodziła 5 Wolontariuszy:

• Kategoria Wolontariat dziecięcy: Dorota Grudziecka

• Kategoria Wolontariat młodzieżowy: Kamila Błajda

• Kategoria Wolontariat dorosły: Adam Jaworski

• Kategoria Opiekun Wolontariatu: Bożena Sałacińska

• Kategoria Wolontariat w zakresie przeciwdziałania skutkom COVID-19: Dominika Duszyńska

 

Są ludzie, którzy dobrowolnie i bez wynagrodzenia niosą pomoc, angażują się w pracę na rzecz osób i instytucji działających w różnych obszarach życia społecznego. Można ich spotkać m.in. w domach dziecka, hospicjach, domach pomocy społecznej, muzeach i schroniskach dla zwierząt. Pracują w instytucjach publicznych, organizacjach pozarządowych, placówkach kultury, sportu i wielu innych. To właśnie z myślą o nich organizujemy konkurs na Bydgoskiego Wolontariusza Roku. W tym roku, roku pandemii, szczególnie doceniamy wolontariuszy - bez ich zaangażowania nie udałoby się skutecznie pomagać choćby seniorom.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021