Jesteś tutaj: Home

W końcu powstanie studium transportowe dla Bydgoskiego Obszaru Funkcjonalnego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 15 grudzień 2020 16:08

Jutro Rada Miasta Bydgoszczy będzie uchwalać budżet na 2021 rok, pierwszy raz od kilku lat nie zgłosiło poprawki dotyczącej opracowania studium dla metropolitalnej kolei dojazdowej. Zadanie podobne z tą intencja pojawia się bowiem w zaproponowanym przez prezydenta projekcie budżetu.

 

Jak czytamy w projekcie budżetu planuje się opracować Plan Zrównoważonej Mobilności (Sustainable Urban Mobility Plan – zwany popularnie SUMP). Celem takiego opracowania jest długofalowe planowanie funkcjonowania transportu na obszarze. SUMP ma powstać w ramach ZIT czyli obejmie nie tylko Bydgoszcz, ale też jej powiązania z sąsiadami. SUMP nie obejmuje tylko zagadnień związanych z transportem, ale również szeroko pojęte planowanie przestrzenne.

 

Opracowanie dokumentu ma kosztować w 2021 roku ponad 671 tys. zł.

 

Powstanie studium zapowiedziano już dwa lata temu

Pierwszy raz publicznie o takim zamiarze zakomunikowano w grudniu 2017 roku, gdy radny Paweł Bokiej złożył poprawkę do projektu budżetu na 2018 rok, aby opracować studium dla Metropolitalnej Kolei Dojazdowej. Prezydent Rafał Bruski odniósł się do poprawki negatywnie, wyjaśniając zamiar opracowania takiego studium w ramach Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz. Słowo może stać się ciałem w przyszłym roku za sprawą wspomnianego SUMP.

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021