Jesteś tutaj: Home

Radni dają zielone światło dla zmian na Placu Wolności

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 16 grudzień 2020 12:39
Radni dają zielone światło dla zmian na Placu Wolności Wizualizacja

Deptak z naturalnego kamienia, nawiązująca do historycznej przeszłości zieleń – tak ma prezentować się w przyszłości Plac Wolności, mający szanse stać się kolejną perełką Bydgoszczy. Plac ma zostać przede wszystkim przywrócony ulicy Gdańskiej – zniknie zatem parking i sąsiadujące z nim kwiaciarnie. Dzisiaj Rada Miasta uchwaliła nowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Kwiaciarki i parking, to główne kwestie poruszane podczas dyskusji na dzisiejszej sesji. Kwiaciarki mają zostać zlokalizowane w innej części Placu i przybrać bardziej estetyczne standardy. Jeżeli chodzi o parking, tutaj o ile w dyskusji kilku radnych wyrażało wątpliwości, to tylko 3 zagłosowało za uwagą w sprawie nie ruszania parkingu. Sam plan również przyjęto przy tylko 3 głosach sprzeciwu.

 

Miejska Pracownia Urbanistyczna wskazuje przede wszystkim na zmianę charakteru tego miejsca. Ma być to miejsce, gdzie warto będzie przyjść pospacerować z rodzinami. Obszar przylega bezpośrednio do Parku Kazimierza Wielkiego z fontanną ,,Potop”.

 

Wiele jeszcze do uzgodnienia

Sam plan przestrzenny wyznacza pewne ogólne ramy, ale przed nami wiele szczegółowych dyskusji, chociażby co dalej z pomnikiem. Plan idzie w kierunku jego relokacji bliżej ulicy Gdańskiej, co byłoby powrotem do historycznych uwarunkowań. W przeszłości był to pomnik w formie konnej, co otwierać może dyskusję też utworzenia nowego pomnika.

 

Ta kwestia w dyskusji była jednak drugorzędna, bowiem panował pogląd, że w kryzysie gospodarczym pomnik nie jest najważniejszą kwestią.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021