Jesteś tutaj: Home

Bydgoskie firmy będą dążyć do tego, aby transport na świecie był bardziej ekologiczny

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 17 grudzień 2020 00:53

ELCA (czyli - European Lightweight Cluster Alliance ) to europejska inicjatywa marketingowa, mająca wypromować europejskie rozwiązania na to, aby transport drogowy, kolejowy, lotniczy i morski był bardziej przyjazny dla środowiska. Wśród członków założycieli inicjatywy ELCA znajduje się Bydgoski Klaster Przemysłowy. Działania wspiera Unia Europejska, bowiem wpisują się w politykę osiągnięcia do 2050 roku neutralności klimatycznej.

ELCA poprzez markę Lightweight made in Europe, za cel stawia sobie obniżenie emisji CO2 do atmosfery, wspierać ma również większy recycling, w ramach promocji koncepcji gospodarki obiegu zamkniętego. Celem jest ekspansja marki na świat, w szczególności do Stanów Zjednoczonych, Japonii i Indii. Realizacja projektu rozpoczęła się we wrześniu.

 

Liderem projektu został niemiecki klaster motoryzacyjny Automotive Supplier Network Saxony.

 

W skład Bydgoskiego Klastra Przemysłowego oprócz biznesu wchodzi Miasto Bydgoszcz, Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny, Powiatowy Urząd Pracy, związek Pracodawcy Pomorza i Kujaw, wspierany jest także przez Politechnikę Poznańską, sieć badawczą Łukasiewicz, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego i Uniwersytet Przemysłowo-Technologiczny.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021