Jesteś tutaj: Home

Obwodnica Bydgoszczy czeka na otwarcie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 17 grudzień 2020 15:48

Zaawansowanie rzeczowe pod koniec listopada na odcinku Białe Błota – Tryszczyn drogi ekspresowej S-5 przekroczyło 86,5%. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych Autostrad zapowiada otwarcie tego odcinka jeszcze w tym roku. Za kilkanaście dni dowiemy się czy się uda. Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału przedstawiającego postęp prac.

 

Patrząc na postęp prac na węźle w Pawłówku to mogą one robić wrażenie, również przemieszczając się od strony Tryszczyna do Pawłówka widzimy, że prace zbliżają się ku końcowi. Odcinek Tryszczyn – Aleksandrowo został otwarty 31 grudnia 2019 roku po południu, być może rok później będziemy mieli powtórkę.

 

 

 

Odcinek pomiędzy Tryszczynem i Aleksandrowem dzisiaj nie jest specjalnie obłożony, ale wszystko się zmieni w momencie dokończenia obwodnicy Bydgoszczy, czyli oddania odcinka Białe Błota – Tryszczyn. Od tego momentu ruch pomiędzy Poznaniem i Trójmiastem, będzie mógł drogą S-5 omijać Bydgoszcz. W ten sposób powstanie półobwodnica, z wykorzystaniem istniejącego już odcinka krajowej ,,10” od Stryszka przez węzły: Białe Błota, Pawłówek i Tryszczyn do Aleksandrowa na północ od Osielska. Praktycznie, do czasu wprowadzenia regulacji, wiele pojazdów jadących od strony Tryszczyna będzie wybierać przebijanie się al. kard. Wyszyńskiego, bo to jest mimo wszystko krótsza droga.

 

 

Do tej pory w naszym województwie oddano już 3 odcinki drogi ekspresowej S-5: województwo wielkopolskie – Żnin; Żnin – Szubin oraz Aleksandrowo – Tryszczyn. Odcinek Białe Błota – Tryszczyn będzie czwartym. Na ostatnie trzy odcinki poczekamy najprawdopodobniej do 2023 roku.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021