Jesteś tutaj: Home

ProNatura pokonuje Remondis w Śródmieściu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 22 grudzień 2020 00:18

W ubiegłym tygodniu rozstrzygnięto przetarg na odbiór odpadów w największym bydgoskim sektorze IV. Przetarg wygrywa miejska spółka ProNatura, będąca także właścicielem spalarni odpadów, która od kilku tygodni obsługuje ten sektor w ramach zamówienia z wolnej ręki. Od kwietnia do jesieni ten sektor obsługiwała firma Komunalnik.

Sektor IV obejmuje Bielawy, Bocianowo, Śródmieście i Stare Miasto. W latach wcześniejszych był on obsługiwany przez firmę Remondis, niższą cenę w przetargu zaoferowała w ubiegłorocznym przetargu firma Komunalnik. Ratusz ofertę Komunalnika wykluczył jako rażąco niską, Komunalnik odwołał się jednak do Krajowej Izby Odwoławczej, która uwzględniła ją. Komunalnik od kwietnia przejął trzy sektory, na jakość świadczonych usług pojawił się ogrom skarg. Ratusz w wakacje zaproponował Komunalnikowi ultimatum, w ramach którego ta firma miała zgodzić się na oddanie sektora IV – jak argumentował zastępca prezydenta Michał Sztybel, jest to największy sektor, zaś wycofanie się z niego miało pozwolić skupić się Komunalnikowi w dwóch pozostałych sektorach. Firma na ultimatum przystała.

 

Jesienią tymczasowo obsługę przejęła spółka miejska ProNatura, do czasu rozstrzygnięcia przetargu, co nastąpiło w piątek 18 grudnia. Do tego przetargu przystąpiła ProNatura i Remondis. Spółka miejska za obsługę sektora do końca 2023 roku zaproponowała 21,2 mln zł, Remondis 28,1 mln zł. Ofertę ProNatury wybrano jako tańszą. Jeżeli nie pojawi się odwołanie ze strony Remondisu to umowa zostanie zawarta i będzie obowiązywać od 1 stycznia. Jeżeli to nie nastąpi, to ProNatura będzie odbierać odpady w trybie z wolnej ręki, do czasu rozstrzygnięcia odwołać do postępowania przetargowego.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021