Jesteś tutaj: Home

PiS chce wziąć odpowiedzialność za przyszłość ojczyzny

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne sobota, 29 czerwiec 2013 20:28

Na Śląsku trwają dzisiaj konwencje dwóch największych partii politycznych w Polsce. Prawo i Sprawiedliwość wybrało niemal  jednogłośnie prezesa na kolejną kadencję, którym został Jarosław Kaczyński. Platforma  zmieniła swój statut, tak aby nowego przewodniczącego wybierali wszyscy członkowie partii. Rywalizację o ten fotel z premierem Donaldem Tuskiem zapowiedział, już były minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.

 

W Sosnowcu Jarosław Kaczyński, którego partia prowadzi obecnie w sondażach, wraz z przewodniczącym NSZZ Solidarność  Piotrem Dudą  krytykowali rząd za to, że Polakom jedyne co potrafi zaproponować to pogardę i propagandę.

 

Dlatego na pytanie, co zrobić, by nasza Ojczyzna była naszą przyszłością i by widzieli to nie tylko Ci, którzy dziś w Polsce są, ale także Ci, którzy znaleźli pracę poza krajem, odpowiedź może być tylko jedna: konieczna jest zmiana rządzącej krajem ekipy. Ten rząd musi odejść  - mówił Jarosław Kaczyński.

 

To Prawo i Sprawiedliwość musi wziąć odpowiedzialność za przyszłość ojczyzny – kontynuował nowy, stary prezes PiS. Kaczyński zapowiedział, że jego partia zamierza podejmować działania na rzecz obrony Poczty Polskiej, polskiego kolejnictwa, zapowiedział usunięcie barier utrudniających rozwój gospodarki, a także repolonizację banków. Padł także postulat naprawy polskiej szkoły oraz rozwoju zlikwidowanego w przeszłości szkolnictwa zawodowego. Zlikwidowane mają być gimnazja oraz system oceniania po przez testy. Prezes PiS uważa, że konieczna jest także zmiana polityki wobec samorządów – Rząd przerzuca zadania na samorządy, a nie idą za tym w parze pieniądze na ich realizacji, przez to tworzy się tylko bałagan – wyjaśnia w rozmowie z nami przewodniczący bydgoskich struktur PiS Łukasz Schreiber. Przykładem tego jest ustawa śmieciowa, z którą samorządy radzą sobie różnie, ale cały ten bałagan powstał na szczeblu rządowym.

 

Prawo i Sprawiedliwość przywiązuje ogromne znaczenie do funkcjonowania samorządów. Dlatego zamierza wycofać się z polityki obecnego rządu, który obciąża samorząd, przerzucając nań finansowanie wielu zadań, co stawia je w trudnej sytuacji finansowej – mówił Kaczyński.

 

Partia jest skonsolidowana – ocenia wynik wyborczy w partii Schreiber . Odbyły się także nowe wybory do Rady Programowej, których wyniki poznamy jutro. W sobotę przeprowadzono także kilka paneli tematyczny, poświecony służbie zdrowia był współrowadzony

 

 

PO chce prowadzić do zwycięstw

Zupełnie inne zdanie w Chorzowie prezentowali politycy Platformy Obywatelskiej. To nie jest sztuka prowadzić naród do wielkich wyzwań wtedy, kiedy koniunktura sprzyja wszystkim. Prawdziwą sztuką - i my potrafiliśmy tę sztukę zaprezentować Europie i światu - jest prowadzić naród do zwycięstwa wtedy, kiedy okoliczności są przeciwko nam – mówił szef rządu Donald Tusk, który dodał, że jego partia jest gwarantem ,,polskiej energii i polskiego optymizmu wbrew okolicznością”.

 

Na kongresie pojawiły się jednak głosy, że PO potrzebuje wewnętrznych reform –Chcę, żebyśmy wrócili do korzeni – mówił Jarosław Gowin.

 

W niedziele w Katowicach odbędzie się także konwencja Solidarnej Polski, z gościnnym udziałem Pawła Kukiza. 

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.