Jesteś tutaj: Home

Przez Rondo Grunwaldzkie już bez większych utrudnień

Napisał  Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 28 grudzień 2020 12:21
Przez Rondo Grunwaldzkie już bez większych utrudnień Fot: Bogusław Białas

Na tydzień przed świętami podnosiliśmy, że prace drogowe na ulicy Focha się przedłużają, co utrudniało przejazd przez Rondo Grunwaldzkie, głównie z powodu zwężenia przy zjeździe na Focha. Kilka dni temu ten etap prac dobiegł końca i przejazd przez rondo ponownie jest płynny. Jadąc w kierunku Focha należy jednak wciąż zachowywać szczególną ostrożność.

Celem prac była przebudowa ciągu pieszego, w ramach którego powstanie również ścieżka rowerowa, będąca główny powodem działań inwestycyjnych. Teraz pozostają już jedynie prace wykończeniowe, które nie powinny już ingerować w ruch drogowy. Wartość kończonej inwestycji to 2,7 mln zł.

 

 

W planach kolejne etapy

Według założeń bydgoskich drogowców planuje się w przyszłości zbudować skarpę umożliwiającą zjazd rowerem na bulwar przy Operze Nova, po północnej stronie Focha zaś zjazd na Śródmieście w kierunku ulicy Marcinkowskiego. Te założenia próbowano ująć w jednym zadaniu inwestycyjnym wraz z zakończoną inwestycją, ale z uwagi na trudności ze znalezieniem wykonawców w akceptowalnym dla ratusza budżecie, postanowiono zadanie inwestycyjne podzielić. Również przy Mostach Solidarności ma powstać przejazd dla rowerzystów przecinający ulicę Focha.

 

Kolejny, już dalszy etap, zakłada również budowę przejazdu dla rowerzystów przez Focha, który połączy ulicę Mostową z Gdańską.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021