Jesteś tutaj: Home

Były prorektor UTP ponownie zasiądzie w ławie oskarżonych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 29 grudzień 2020 07:14

W październiku 2015 roku w kampusie Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego odbywała się impreza otrzęsinowa, która z uwagi na rażące zaniedbania organizacyjne zakończyła się tragicznie śmiercią trójki studentów – 24-latki, 20-latki i 19-latka. Przed rokiem Sąd Okręgowy w Bydgoszczy skazał w tej sprawie trzy osoby, które wniosły do wyroku apelację, również apelację złożyła prokuratura, w związku uniewinnieniem czwartego z oskarżonych. Wczoraj zapadł wyrok Sądu Apelacyjnego w Gdańsku.

 

W grudniu 2019 roku Sąd Okręgowy skazał byłą przewodniczącą samorządu studenckiego na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata, byłego rektora uczelni na 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na rok oraz kierownika ochrony na 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na rok. Cała trójka od wyroku się odwołała wnosząc o ponowne zbadanie sprawy. Sąd Apelacyjny w Gdańsku apelację odrzucił, tym samym tamten wyrok stał się prawomocny.

 

Sąd Okręgowy w ubiegłym roku uniewinnił natomiast oskarżanego przez prokuraturę prorektora UTP. Sąd Apelacyjny uwzględnił apelację, nakazując ponowne przeprowadzenie procesu, tym samym były prorektor Janusz P. ponownie zasiądzie na ławie oskarżonych.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021