Jesteś tutaj: Home

Posłanki uważają, że spora część pieniędzy z 1% podatku należnych niepełnosprawnym do nich nie trafia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 05 styczeń 2021 16:29

Rozliczając się z podatku za dany rok możemy przekazać 1% na wybrany cel społeczny, wiele fundacji pomaga w ten sposób uzyskać wsparcie na leczenie lub rehabilitację osób niepełnosprawnych, bez tych środków bowiem rodzin nie byłoby stać. Posłanki Iwona Kozłowska i Iwona Hartwich podjęły interwencję, bowiem docierają do nich sygnały, iż wpływy z 1% są o kilkadziesiąt procent niższe niż powinny.

Parlamentarzystki przeprowadziły dzisiaj w Centrum Kompetencyjnym Rozliczeń działającego przy Pierwszym Urzędzie Skarbowym w Bydgoszczy (w ramach centralizacji zajmuje się w tym zakresie całą Polską) - Docierają do nas bardzo niepokojące informacje związane z tym, że 1% podatku na konta i subkonta dociera w mniejszych kwotach, co budzi nas ogromny niepokojów. Ponieważ tych informacji dociera do nas co raz więcej, w związku z tym chciałybyśmy przeprowadzić kontrolę poselską – poinformowała posłanka Iwona Kozłowska.

 

Posłanka wyraziła niepokój, bowiem brak środków blokuje możliwość prowadzenia rehabilitacji - Tych wpłat jest o 20%, 30%, a nawet 50% niż było to dotychczas, budzi to nasz ogromny niepokój i troskę o te osoby, które tego wsparcia potrzebują.

 

Posłanka Iwona Hartwich z Torunia uzupełniała, że są skrajne przypadki, gdzie środków jest nawet 80% mniej - Dysponujemy dokumentami od rodziców, od osób które zbierają środki z 1%, gdzie mają udokumentowania tych osób, które wpłacały, czyli darzyńców, te środki nie są na ich subkontach. To jest też zadziwiające, bo zniknęły pieniądze.

 

- Musimy to sprawdzić, skoro do nas takie informacja do biur poselskich docierają – zaznaczyła posłanka Kozłowska.

 

Parlamentarzystki spotkały się z naczelnik Centrum Kompetencyjnym Rozliczeń i oczekują wyjaśnienia sprawy na piśmie w ciągu 14 dni.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021