Jesteś tutaj: Home

Nieznani sprawcy połączyli Osową Górę z Miedzyniem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 11 styczeń 2021 06:40
Nieznani sprawcy połączyli Osową Górę z Miedzyniem Fot: Facebook / Rada Osiedla Osowa Góra

 

Osowa Góra i Miedzyń to osiedla ze sobą sąsiadujące, oddziela ja struga Flis, może niezbyt okazała, ale jak ktoś nie jest wysportowany, to może mieć problem z jej pokonaniem na wysokości ulicy Puszczykowej, alternatywą jest pójście na około, co wymaga jednak nadrobienia dobrego kilometra. Od 10 lat mieszkańcy walczą o budowę kładki.

 Na temat kładki przez Flis można napisać długą historię, która sięga 2010 roku. Kolejne apele mieszkańców pozytywnego finału sprawy nie przynosiły, cyklicznie mieszkańcy budowali prowizoryczne przeprawy, które miały status samowoli budowlanej. W 2014 roku pojawiła się nawet pisemna deklaracja z Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, że kładka powstanie w ciągu 24 miesięcy, jak widzimy jednak, nic takiego się nie stało.

 

Kilka dni temu, jak informuje na Facebook-u Rada Osiedla Osowa Góra, pojawiła się solidna betonowa płyta. Najprawdopodobniej postawiona została nielegalnie, ale mieszkańcy są zadowoleni. Część osób w mediach społecznościowych nawet dziękuje ,,nieznanym sprawcom".

 

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021