Jesteś tutaj: Home

Adamczyk: Przetarg na S-10 zaraz po uprawomocnieniu się decyzji środowiskowej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 13 styczeń 2021 13:18

W środę okręg bydgoski wizytuje minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, który podczas konferencji w Urzędzie Wojewódzkim potwierdził, że w pierwszym kwartale bieżącego roku planuje się ogłoszenie przetargu na budowę odcinka Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10. Inwestycja miałaby się zakończyć w 2025 roku.

- Kiedy tylko sprawy związane z decyzją środowiskową staną się ostateczne, czyli sama decyzja się uprawomocni, będzie możliwe ogłoszenie przetargu – zapowiedział minister Andrzej Adamczyk. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska decyzję środowiskową dla drogi S-10 na odcinku Bydgoszcz – Toruń wydała w lutym 2020 roku, do tej decyzji wpłynęły jednak odwołania, które są obecnie przedmiotem postępowania przed Generalną Dyrekcją Ochrony Środowiska. Termin zakończenia postępowania był już kilka razy zmieniany, ostatnio wyznaczony termin to 29 stycznia, czyli być może sprawa się rozstrzygnie w ciągu najbliższych dwóch tygodni.


- Jesteśmy gotowi i chcemy do 2025 roku dojechać bezpieczną i nowoczesną drogą z Bydgoszczy do Torunia – zapowiada minister Adamczyk.

 

Minister infrastruktury wyraził nadzieję, że w przyszłym roku uda się zakończyć budowę drogi ekspresowej S-5 na odcinku od Aleksandrowa, gdzie kończy się obwodnica Bydgoszczy do Nowych Marz. Zapowiedział on, że najprawdopodobniej pod koniec bieżącego roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad złoży wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla odcinka Bydgoszcz – Wyrzysk drogi ekspresowej S-10. Patrząc praktycznie, to na wydanie tego typu decyzji czeka się około roku, stąd też pod koniec przyszłego roku inwestycja mogłaby być przygotowana pod kątem formalnym.

 

Minister Adamczyk w Bydgoszczy odbył także spotkania dotyczące ostatniego chaosu w połączeniach regionalnych na kolei, po działaniach władz samorządowych województwa oraz w temacie budowy terminalu intermodalnego w Emilianowie.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021