Jesteś tutaj: Home

Oszuści przekonali go, aby wyrzucił 130 tys. zł przez okno

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 21 styczeń 2021 13:07

Osoby w starszym wieku są szczególnie narażone na utratę oszczędności życia, w wyniku podstępnego działania oszustów. Oszuści wybierają często tą grupę wiekową, bowiem z racji wieku są to osoby najbardziej otwarte na sugestie i oszustwa. We wtorek 71-letni bydgoszczanin wyrzucił przez okno na żądanie oszustów kwotę 130 tys. zł.

Oszustów wraz z pieniędzmi szuka policja, jednocześnie przestrzegając przed oszustami. Od różnego rodzaju oszustwach, w tym słynnej już metodzie ,,na wnuczka” mówi się od wielu lat, ale ostatni przykład pokazuje, że wciąż takie oszustwa się udają.

 

Z 71-latkiem skontaktowały się osoby podające za policjantów informując, iż nieznani sprawcy na jego nazwisko zaciągnęli kredyt. Zaoferowali oni pomoc w uratowaniu oszczędności, musiał on przekazać im zapakowane w reklamówkę oszczędności. Starszy mężczyzna zgodnie z sugestią, wyrzucił spakowane pieniądze przez okno, które zabrali oszuści.

 

Pamiętajmy, że POLICJANCI nigdy i pod żadnym pozorem nie zwracają się z prośbą o przekazanie jakichkolwiek kwot pieniędzy. Tego rodzaju sytuacje są dowodem na to, że mamy do czynienia z oszustami – podkreśla podkom. Lidia Kowalska z bydgoskiej Policji. W przypadku, gdy ktoś oczekuje od nas pieniędzy podszywając np. pod policjantów, powinniśmy dzwonić pod numer alarmowy 112.

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021