Jesteś tutaj: Home

Co dalej z budżetem państwa?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 14 lipiec 2013 23:51

W ubiegłym tygodniu mieliśmy poznać propozycję cięć rządu, aby załatać dziurę budżetową. O tej sprawie się jednak za wiele nie mówiło, a konkrety mamy poznać dopiero w najbliższym tygodniu.

Ustawa budżetowa zakłada deficyt w roku 2013 w wysokości 35,6 mld zł, tego założenia na chwilę obecną nie udaje się dochować, gdyż rzeczywisty deficyt będzie znacznie większy, dlatego rząd musi szukać oszczędności.

 

Największym problemem są mniejsze wpływy do budżetu niż zakładano. Projektując ustawę budżetowa przewidywano, że wzrost gospodarczy PKB wyniesie 2,2%. Według najnowszych analiz resortu finansów wynika, że będzie to tylko 1,5%. W opinii Międzynarodowego Funduszu Walutowego będzie to 1,2%. Świadczy to o słabej kondycji polskiej gospodarki.

 

Premier Donald Tusk prowadzi ze swoimi ministrami rozmowy, w jaki sposób załatać dziurę budżetową. Jak zapowiada szef rządu, chciałby on, aby były one możliwe bezbolesne dla obywateli. 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy