Jesteś tutaj: Home

Podsumowali konsultację o strategii bez strony społecznej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 16 lipiec 2013 11:58

W poniedziałek na posiedzeniu Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego rozmawiano o Strategii Rozwoju Województwa 2020 z udziałem wicewojewody Zbigniewa Ostrowskiego i wicemarszałka Edwarda Hartwicha. Był to ostatni dzień konsultacji społecznych nad projektem tego dokumentu, z informacji jakie uzyskaliśmy wczoraj przed południem, złożono około 220 uwag.

W spotkaniu dyskutowano głównie z przedstawicielami biznesu, gdyż strona społeczna, czyli związkowcy zbojkotowali posiedzenie. Powodem tego ma być brak prowadzenia dialogu z prawdziwego zdarzenia przez polski rząd. Przewodniczący Forum Związków Zawodowych Andrzej Arndt przyznał też, że nie podoba mu się sposób konsultowania tej strategii przez Urząd Marszałkowski.

 

Przedsiębiorcy byli zgodni co do jednego, że trzeba zrobić wszystko, aby młodzi nie uciekali z kujawsko-pomorskiego. Jak szacowano około 20-25% młodych mieszkańców województwa zainteresowane jest dalszym życiem w tym regionie.

 

Stronie biznesowej spodobała się natomiast koncepcja wspólnego ZIT Bydgoszczy i Torunia. Byli oni zgodni, gdyż tylko idąc w tym kierunku uda się uratować region przed rozpadem. Maria Anna Karwowska z Lewiatana zauważyła, że obecnie Tuchola blisko współpracuje z Pomorzem, Bydgoszcz  z Wielkopolską, tereny południowe województwa z Łodzią, stąd też ważne są działania bardziej integrujące województwo, które powinny odbywać się wokół wspólnego ZIT. 

 

Puste miejsca dla strony społecznej.

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10