Jesteś tutaj: Home

Kolejarze zdecydują na drodze referendum o strajku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 01 wrzesień 2013 20:44

Do piątku w Kujawsko-Pomorskim Zakładzie Przewozów Regionalnych odbędzie się referendum w sprawie ewentualnego strajku pracowników tej firmy. Kilka tygodni temu ogłoszono, że do końca roku z 682 pracowników tej firmy pozostać ma 264.

Pod koniec tygodnia dowiemy się jakie kroki planują podjąć kolejarze oraz jakie one mogą nieść niedogodności dla pasażerów.

Od 15 grudnia zgodnie z rozstrzygnięciami przetargowymi, większość połączeń na zelektryfikowanych odcinkach w województwie kujawsko-pomorskim przejmie należąca do niemieckich kolei państwowych Arriva. Dotychczasowy przewoźnik Przewozy Regionalne planują zwolnić większość personelu.

 

Problem dla województwa jest dość poważny, gdyż z jednej strony mamy do czynienia z prawie najwyższym bezrobociem w kraju (gorzej jest tylko w warmińsko-mazurskim), a naddatek pomiędzy przewoźnikami pojawił się konflikt o obsługę odcinków po za granicami województwa. Może dojść zatem w grudniu do sytuacji, że pociągiem do Piły już nie dojedziemy, gdyż bieg pociągu zakończy się w Nakle.

 

Informujemy ponadto, że od dnia 2 września do 19 października, z powodu remontu linii kolejowej nr 18, pojawia się utrudnienia w kursowaniu pociągów z Bydgoszczy do Torunia. Pasażerowie muszą się spodziewać konieczności przesiadki do zastępczego autobusu w Solcu Kujawskim. Przed wyruszeniem w podróż zachęcamy do sprawdzenia aktualnego rozkładu na stronie PKP.pl 

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.