Jesteś tutaj: Home

Walka o Parlament Europejski w Platformie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 04 wrzesień 2013 19:44

Europoseł Tadeusz Zwiefka nie może do końca spać spokojnie, gdyż jak coraz głośniej się mówi w kręgach Platformy Obywatelskiej, chrapkę na bycie liderem listy ma kujawsko-pomorski szef Platformy Obywatelskiej poseł Tomasz Lenz. O reelekcję walczyć ma także europoseł SLD Janusz Zemke.

Wybory do Brukseli i Strasburga już za kilka miesięcy, powoli zaczynają się spekulacje na temat kształtu list wyborczych. Te wybory mają także swoją specyfikację, nie ma bowiem sztywnego podziału liczby mandatów na poszczególne okręgi wyborcze, tak jak to jest w przypadku parlamentu krajowego. Tutaj wszystko zależy od frekwencji w danym okręgu (województwo kujawsko-pomorskie pełni jeden okręg). Mało zatem prawdopodobne, aby z jednej listy wyborczej weszło dwóch kandydatów. Stąd też start z miejsca pierwszego będzie niezwykle istotny.

W Platformie Obywatelskiej coraz głośniej się mówi, że kandydatem z jedynki mógłby zostać poseł Tomasz Lenz z Torunia, który jak słyszymy, ma chrapkę na Parlament Europejski. Taki scenariusz postawił by w bardzo trudnym położeniu europarlamentarzyste od dwóch kadencji Tadeusza Zwiefkę.

 

Nasze województwo dzięki dużej frekwencji ma trzech europosłów. Ryszard Czarnecki z PiS w swoim okręgu nie pojawił się dość dawno i niemal pewne jest, że z kujawsko-pomorskiego nie będzie startować, chodź o reelekcje walczyć zamierza, najprawdopodobniej z województwa dolnośląskiego. Ciężko wskazać kandydata tej partii, najczęściej w dyskusjach pojawia się nazwisko toruńskiego posła Zbigniewa Girzyńskiego. Nie wykluczone jednak, że na karierę w Brukseli postawić będzie chciał poseł Kosma Złotowski.

 

Najmniej spekuluje się natomiast na temat SLD, gdzie niemal pewnym kandydatem jest obecny europarlamentarzysta Janusz Zemke.   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy