Jesteś tutaj: Home

Komisja Europejska chce zwiększenia rzecznych przewozów towarowych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 11 wrzesień 2013 12:22

Z wyliczeń Komisji Europejskiej wynika, że na kontynencie funkcjonuje 37 tys. km dróg rzecznych, które nie są należycie wykorzystywane. Stąd też uruchomiony zostanie program NAIADES II, który ma wzmocnić tę gałąź transportu. Może być to wielka szansa dla naszego regionu.

 

Rocznie w Europie drogami wodnymi przewożonych jest około 500 mln ton towarów, czyli równowartość 25 mln ciężarówek.

 

 

Musimy usunąć wszelkie przeszkody hamujące rozwój tego sektora i zadbać o inwestycje w wykwalifikowanych pracowników – powiedział portalowi rynekinfrastruktury.pl Sim Kallas, wiceprzewodniczący KE.

 

Jedną z ważniejszych dróg wodnych w Polsce jest Kanał Bydgoski łączący Odrę z Wisłą. Problem w tym, że z powodu nienajlepszego stanu technicznego śluz jego drożność jest mocno zagrożona, a odpowiedzialne za ich utrzymanie Ministerstwo Środowiska nie traktuje ich priorytetowo.

 

Być może zmieni się to dzięki nowej polityce Komisji Europejskiej. 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy