Jesteś tutaj: Home

Kłopotek z wyróżnieniem ,,Polityki”, Olszewski bliski

Napisane przez  Redakcja / Polityka Opublikowano w Regionalne piątek, 27 wrzesień 2013 00:21

W połowie sejmowej kadencji tygodnik Polityka opublikował 16 ranking posłów. Wyróżniony został w nim poseł PSL z naszego regionu Eugeniusz Kłopotek, chodź sam zainteresowany raczej z tego faktu nie jest zainteresowany, gdyż dostał żółtą kartkę. Na liście najlepszych posłów niestety nie znalazł się nikt związany z bydgoskim okręgiem.

Ranking opracowano na podstawie głosowania jakie przeprowadzono wśród dziennikarzy pracujących w Sejmie.

 

Mistrz wystąpień kuluarowych, przeważnie o zrywaniu koalicji, który „zdecydowanie więcej mówi, niż robi”. Najwyraźniej Koleżankom i Kolegom biorącym udział w naszym rankingu radykalne wypowiedzi posła już się znudziły i nie traktują ich poważnie. Warto wyciągnąć z tego wnioski – czytamy o Eugeniuszu Kłopotku w podsumowaniu rankingu.

 

Bliski otrzymania żółtej kartki był także poseł PO Paweł Olszewski.

 

Najlepsi posłowie zdaniem Polityki:

Dariusz Rosati PO, Krzysztof Kwiatkowski PO, Małgorzata Kidawa-Błońska PO, Andrzej Duda PiS, Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska SLD, Przemysław Wipler, Leszek Miller SLD, Franciszek Stefaniuk PSL, Andrzej Rozenek RP, Andrzej Dera SP.

 

Żółte kartki:

Krystyna Pawłowicz PiS, Joanna Kluzik-Rostkowska PO, Armand Ryfiński RP, Stanisław Pięta PiS, Eugeniusz Kłopotek PSL.

 

Zdajemy sobie sprawę z pewnego subiektywizmu ocen, ale wydaje się, że subiektywna ocena Koleżanek i Kolegów dziennikarzy też jest wartością rankingu. Poseł nie pracuje w społecznej próżni, musi docierać do wyborców, a pośrednikiem najczęściej jest właśnie świat mediów. To, jak media widzą poselską aktywność, jest więc ważną wskazówką dla parlamentarzystów. I cieszymy się, że w materiałach informacyjnych posłów i kandydatów na posłów miejsca w rankingach POLITYKI są przywoływane, są wyznacznikiem sukcesu, czymś, czym warto się pochwalić – pisze o swoim rankingu Polityka. 

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.