Jesteś tutaj: Home

W kujawsko-pomorskim wzrosło bezrobocie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 07 październik 2013 13:52

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej cieszy się, że wrzesień był siódmym miesiącem z kolei, w którym spadało w Polsce bezrobocie. W kujawsko-pomorskim zanotowaliśmy jednak już wzrost liczby bezrobotnych o kilkaset osób i jak można przewidywać, ta tendencja będzie się utrzymywać.

Ze wstępnych danych na dzień 31 września wynika, że w Polsce bez pracy jest 2 mln 082 tys. osób, czyli o prawie tysiąc mniej niż było to pod koniec sierpnia.  Stopa bezrobocia w Polsce wynosi 13%.

 

W województwie kujawsko-pomorskim w tym okresie wzrosła liczba bezrobotnych o 883 osoby, czyli obecnie mamy zarejestrowane 143,5 tys. osób. Gdy porównamy to z końcem września 2012 roku, to mamy o ponad 6 tys. osób bezrobotnych więcej.

 

Najwięcej osób bezrobotnych wzrosło w powiecie świeckim o 181 osób, w powiecie nakielskim był to wzrost o 86 osób, zaś w powiecie inowrocławskim o 3 osoby.

 

W Bydgoszczy liczba zarejestrowanych bezrobotnych spadła o prawie 1 tys. osób, 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy