Jesteś tutaj: Home

Konflikt w PO może doprowadzić do przyśpieszonych wyborów

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne środa, 30 październik 2013 21:20

Nie wszędzie, tak jak w kujawsko-pomorskim, sobotnie wybory regionalne PO przeszły spokojnie. Na Dolnym Śląsku do niemalże ostatniego głosu toczyła się walka pomiędzy europosłem Jackiem Protasiewiczem i posłem Grzegorzem Schetyną. Wygrał ten pierwszy, ale niedługo później wybuchła afera.

W poniedziałek tygodnik ,,Newsweek” opublikował nagranie, jak poseł PO Norbert Wojnarowski oferuje pomoc przy znalezieniu pracy jednemu z delegatów w państwowej firmie KGHM, w zamian za głosowanie na tego pierwszego.

 

Grzegorz Schetyna stanowczo zaprzecza jakoby miał cokolwiek do czynienia z tym nagraniem. Platforma Obywatelska rozważa powtórkę tych wyborów.

 

Ten incydent nie tylko uderza w wizerunek partii rządzącej, ale także może negatywnie wpłynąć na sytuacje wewnątrz struktur. Wielu działaczy z dolnośląskiego może czuć się bowiem oszukanych.

 

Gdyby w wyniku tego tarcia odeszło kilku posłów, wtedy rząd Donalda Tuska może stracić większość w Sejmie. Warto przypomnieć, że w ostatnim czasie odeszło z PO trzech parlamentarzystów związanych z Jarosławem Gowinem.

 

Coraz częściej pojawiają się głosy, że może dojść do przedterminowych wyborów parlamentarnych. 

 

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.