Jesteś tutaj: Home

PiS uważa, że kujawsko-pomorskie straciło najwięcej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 25 listopad 2013 14:39

W piątek pisaliśmy o zmianach zasady naliczania wysokości tzw. ,,Janosikowego”, przyjętych przez Sejm, na czym zyskało województwo mazowieckie, a straciły pozostałe województwa. Zdaniem lokalnych posłów PiS w czasie dyskusji w Sejmie wnioskodawcy nie rozwiali wszystkich wątpliwości, głównie tych dotyczących, z jakiego klucza obcinano subwencje poszczególnym województwom.

 

Zdaniem parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości mogło odbywać się to w oparciu o różnego rodzaju układy polityczne.

 

Najwięcej straciło województwo dolnośląskie (ponad 60 mln zł), gdzie rządzi zwalczana przez premiera frakcja Grzegorza Schetyny. Ponad 30 mln straciło województwo podkarpackie, gdzie w sejmiku rządzi PiS – wyjaśniał poseł Kosma Złotowski Dla porównania województwo łódzkie straci niecałe 2 mln zł, skąd pochodzi nowy minister sportu Andrzej Biernat.

 

Kujawsko-Pomorskie, które jest jednym z najbogatszych regionów, stracić ma 14 mln zł, co w opinii regionalnych parlamentarzystów PiS sprawi, że będziemy najbardziej poszkodowani na tej korekcie ,,Janosikowego”. Posłowie nie kryli żalu wobec regionalnych parlamentarzystów z PO, którzy głosowali za tymi zmianami.

 

Beztroska polityka marszałka Struzika popieranego przez PSL i PO doprowadziła do katastrofy finansów Mazowsza, teraz do tych błędów ma się reszta kraju dokładać – nie krył oburzenia poseł Łukasz Zbonikowski

 

Parlamentarzysta dziwi się też, dlaczego tak bogaty region jak Śląsk stracił tylko około 4 mln zł. 

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.