Jesteś tutaj: Home

S-5 według Wyborczej nie będzie

Napisane przez  Redakcja / Gazeta Wyborcza Opublikowano w Regionalne wtorek, 03 grudzień 2013 00:34

W ubiegłym tygodniu dyrektor regionalnego oddziału GDDKiA Mirosław Jagodziński uspokajała parlamentarzystów i bydgoskich radnych, że w 2018 roku pojedziemy drogą ekspresową S-5 na całym kujawsko-pomorskim odcinku. Gazeta Wyborcza opublikowała z kolei w poniedziałek plany inwestycyjne rządu, na których interesujące nas odcinki S-5 się nie znalazły.

Gazeta Wyborcza opierając się na dane GDDKiA oraz Ministerstwa Transportu opublikowała infografikę przedstawiającą priorytety rządu do 2018 roku. Znajdują się na niej fragmenty drogi ekspresowej S-5, ale na odcinkach Wrocław – Poznań i Poznań – Gniezno. 

 

Łącznie w latach 2014-2018 ma powstać 2100 km dróg ekspresowych. Na tej liście nie znajdują się ważne dla naszego regionu odcinki S-5.

 

Nie po raz pierwszy Gazeta Wyborcza publikuje zestawienie inwestycji drogowych, w którym pominięta została droga ekspresowa S-5. W poprzednich przypadkach natychmiast pojawiało się jednak sprostowanie odpowiednich resortów. W tym przypadku, do tej pory żadne z ministerstw tych informacji nie sprostowało. 

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.