Jesteś tutaj: Home

Solidarność apeluje o krótszy czas pracy w Wigilie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 04 grudzień 2013 21:13

Przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda wystosował do pracodawców z branży handlowej list, w którym prosi o szybsze zamknięcie sklepów tego dnia. Akcję informacyjną w tej sprawie w naszym regionie planują przeprowadzić lokalne struktury Solidarności.

Wigilia to dla Polaków dzień niezwykły. Dzień gorączkowych przygotowań do jednych z najpiękniejszych świąt w polskiej tradycji. Dzień który spędza w rodzinnym gronie zdecydowana większość z nas przy Wieczerzy Wigilijnej – pisze do pracodawców Piotr Duda Dlatego jestem wdzięczny tym z Państwa, którzy wysłuchali naszych argumentów i w tym roku w Wigilię Bożego Narodzenia skrócą godziny otwarcia swoich sklepów do godziny 14:00, umożliwiając zatrudnionym osobom świętowanie wśród najbliższych, a nie za sklepową ladą. Przychylając się do naszego apelu zyskanie sympatie i zaufanie klientów, którzy w zdecydowanej większości popierają kampanie NSZZ Solidarność.

 

W opinii związkowców, co roku do ich apelu przekonuje się coraz większa rzesza właścicieli punktów handlowych.

 

Wsparcie dla inicjatywy NSZZ Solidarność wyrazili przedstawiciele bydgoskiego koła Młodzieży Wszechpolskiej, którzy w okresie świątecznym planują z kolei zaapelować o kupowanie prezentów świątecznych wyprodukowanych w Polsce, w ten sposób wspierając miejsca pracy w swoim kraju. 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 04.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –224

- liczba osób hospitalizowanych – 162

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11988

- liczba osób objętych nadzorem – 1031

- liczba pobranych próbek – 3499

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów