Jesteś tutaj: Home

SLD planuje blokować drogi

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 05 grudzień 2013 12:59

13 stycznia w Żninie ma się odbyć pierwsza blokada drogi krajowej nr 5, która zostanie zorganizowana przez wojewódzkie struktury Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W ten sposób SLD chce w sposób zdecydowany upomnieć się o budowę drogi ekspresowej S-5.

Na dzisiejszej konferencji prasowej działacze SLD przypomnieli batalie jaka toczyła się przez ostatnie lata o tę inwestycje. Zdaniem polityków SLD ostatnie sygnały jakie docierają nie są zbyt optymistyczne – Po raz pierwszy budowę drogi ekspresowej S-5 zapisaliśmy w strategii rozwoju województwa w 2001 roku – wyjaśnił przewodniczący wojewódzkich struktur tej partii Krystian Łuczak Teraz sytuacja się powtarza i mam prawo nie wierzyć w zapewnienia ministra.

 

Działacze lewicy boją się, że jak ta inwestycja nie powstanie do 2020 roku, to później, gdy już nie będzie środków unijnych, może ona zostać odłożona na kilka lat, stąd też zdecydowali się na ostateczną formę protestów.

 

13 stycznia organizujemy blokadę drogi w Żninie – zapowiada sekretarz wojewódzki SLD Ireneusz Nitkiewicz. W planach są kolejne protesty w Bydgoszczy i na terenie powiatu nakielskiego.

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 04.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –224

- liczba osób hospitalizowanych – 162

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11988

- liczba osób objętych nadzorem – 1031

- liczba pobranych próbek – 3499

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów