Jesteś tutaj: Home

Polska Razem, czyli nowy pomysł na politykę w Polsce (wideo)

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne niedziela, 08 grudzień 2013 14:47

Polskę bez podziałów i sztucznej walki politycznej chce zbudować Jarosław Gowin, który w sobotę zapowiedział założenie nowej partii – Polska Razem, która ma odwoływać się do zjednoczenia Polaków.  W tym dziele pomóc mają mu osoby związane z rozwiązaną wczoraj partią PJN oraz Republikanie.

 

Kaczyński i Tusk to jest orzeł i reszka. To jest awers i rewers. Mimo, że są po przeciwnych stornach to jest ta sama moneta, za którą nie możemy nic kupić, bo jest niewymienialna. Ja chce zupełnie innej waluty, a nie ciągłego obracania tej monety i zmuszania mnie do wyboru pomiędzy mafią i sektą – mówił o dzisiejszej polityce zdominowanej przez PO i PiS publicysta Rafał Ziemkiewicz, który był jednym z gości sobotniej konwencji.

 

 

Polski nie naprawi żaden wódz, który swoich wiernych pretoria postawi w miejsce tych złych i teraz będzie dobrze. Polski nie naprawi się żadnym powstaniem i rewolucją, Polskę naprawić można naprawić  tylko w ten sposób, gdy Polacy jak Amerykanie będą co najmniej godzinę w tygodniu poświęcać dla Polski – wyjaśniał Ziemkiewicz, który przypomniał, że w okresie zaborów, gdy nie mieliśmy swojego państwa Polacy potrafili się organizować i być społeczeństwem obywatelskim – Niestety za mało znamy swoją historię – podkreślał Ziemkiewicz.

 

Chcemy zbudować Polskę bez sztucznych podziałów i ciągłej politycznej walki – zapowiadał lider nowej partii Jarosław GowinŁączy nas bunt i niezgodna na politykę która marnuje czas, energię i potencjał Polaków. Chce powiedzieć jasno, że nie zgadzam się, aby ciężko pracujący Polacy musieli płacić coraz wyższe podatki. Polacy wiedzą lepiej niż politycy jak wykorzystać zarobione przez siebie pieniądze – w ten sposób Gowin zapowiadał działania na rzecz ograniczenia administracji generującej koszty utrzymania państwa.

 

 

Jarosław Gowin zapowiedział podjęcie działań, które ułatwią prowadzenie w Polsce działalności gospodarczej oraz ograniczenie zjawiska polegającego na tym, że duże międzynarodowe koncerny sztucznie zaniżają osiągnięte dochody, po to, aby płacić w Polsce niższe podatki, przez nie do końca oni konkurują z polskimi małymi i średnimi przedsiębiorstwami.

 

Nieletni mają głosować

Duży nacisk kładziono także na wspieranie rodzin. Wszyscy byli zgodni, że pora zacząć prowadzić politykę prorodzinną z prawdziwego zdarzenia, a nie pozorowaną. Z tego powodu nowa partia chce zmienić prawo wyborcze, aby głos miały także dzieci niepełnoletnie. To jednak nie oni szli by do urn, ale ich rodzice mieli by dodatkowe głosy. W ten sposób Jarosław Gowin liczy, że uda się wymusić na politykach zainteresowanie problemami polskich rodzin.

 

 

Chcemy, aby politycy w końcu zaczęli zajmować się problemami Polaków, a nie walką między sobą – głosił Jarosław Gowin.

 

W czasie konwencji apelowano do wszystkich Polaków, w szczególności ludzi młodych, o udział w życiu społecznym, który będzie oparty o walce o wspólne lepsze dobro, a nie służeniu ,,bonzom partyjnym” jak to w opinii liderów nowej partii ma miejsce dzisiaj.

 

Kujawsko-Pomorskie struktury Polski Razem tworzą głównie działacze rozwiązanej partii Polska Jest Najważniejsza z byłym posłem Andrzejem Walkowiakiem na czele. 

 

Ekspert nowej parti ds. rolnictwa Wojciech Mojzesowicz

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.