Jesteś tutaj: Home

Od niedzieli nowy rozkład

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne sobota, 14 grudzień 2013 15:46

Przypominamy, że w dniu 15 grudnia ma kolei będzie obowiązywać nowy rozkład jazdy. Z tego powodu przed wyruszeniem w podróż zachęcamy do zapoznania się z nowymi godzinami odjazdów pociągów, a te pojawią się właściwie przy każdym kursie.

Jutro część tras przejmie także nowy przewoźnik na liniach posiadających elektryfikacje. Podróżni nie powinni się obawiać jednak chaosu, gdyż przewoźnicy na liniach obsługiwanych przez Arrive i PR honorują wzajemnie bilety. Spodziewać się powinniśmy za to zupełnie nowych pociągów.

 

Szerzej o tym, jakie nowe pojazdy pojawią się na torach, w publikacji Aleksandra Majewskiego – Nowy rozkład, a tabor kolejowy

 

Arriva uruchamia także zupełnie nowe połączenie Bydgoszczy z Grudziądzem.  Z Bydgoszczy i Inowrocławia pojawią się także okresowe połączenia (także już w grudniu) ze stolicą Tatr, czyli Zakopanym. Latem z kolei będziemy mogli jednym pociągiem dojechać bezpośrednio na Hel. 

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 199

 

Stan na dzień 03.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 156

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11284

- liczba osób objętych nadzorem – 1150

 

- liczba pobranych próbek – 3030

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów