Jesteś tutaj: Home

Niedziela na kolei bez większych utrudnień

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne niedziela, 15 grudzień 2013 17:15

Od dzisiaj obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów wszystkich przewoźników. O ile w latach poprzednich dochodziło niekiedy do chaosu, to dzisiaj obyło się bez większych utrudnień. Prawdziwy egzamin przed kolejarzami dopiero jednak w poniedziałek, gdy podróżnych będzie więcej.

W niedzielę na większych dworcach kolejowych w Polsce pojawili się specjalni pracownicy PKP, którzy mieli udzielać zdezorientowanym podróżnym pomocy. Na szczęście jednak zbyt dużo pracy nie mieli.

 

Od dzisiaj na torach województwa kujawsko-pomorskiego jeździ większa liczba pociągów spółki Arriva, która przejęła część kursów od  Przewozów Regionalnych (trasy: Bydgoszcz – Laskowice Pomorskie – Gdynia, Toruń – Kutno, Toruń – Jabłonowo Pomorskie, Bydgoszcz – Piła, Bydgoszcz – Olsztyn).

 

Odnotowano kilka opóźnień w stosunku do rozkładu jazdy, głównie na odcinku Toruń – Kutno. Maksymalne odnotowane opóźnienie wyniosło 17 minut.

 

Wszyscy podróżni muszą pamiętać, że zmianie uległ rozkład jazdy wszystkich pociągów. Stąd też przed wybraniem się w poniedziałek w podróż zachęcamy do zapoznania się z aktualnym rozkładem, który dostępny jest m.in. na stronie PKP.pl 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 08.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 277

- liczba osób hospitalizowanych – 227

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 5460

- liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym – 621

- liczba pobranych próbek – 5419

- liczba ozdrowieńców - 5

- liczba zgonów – 5

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Dziękujemy Wam