Jesteś tutaj: Home

Największy dylemat SLD w tym roku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 21 grudzień 2013 21:16

Poparcie Strategii Rozwoju Województwa do 2020 roku, to zdaniem przewodniczącego wojewódzkich struktur SLD Krystiana Łuczaka była najtrudniejsza decyzja tej partii w kończącym się roku 2013.

Przyjęcie tego dokumentu w obecnym kształcie zostało negatywnie odebrane przez część bydgoskich środowisk, głównie z powodu zapisów, które zakładają dążenie do powstania metropolii bydgosko-toruńskiej.

 

-To był największy nasz dylemat w tym roku – przyznał w podsumowując kończący się rok Krystian Łuczak. Polityk partii Leszka Millera potwierdzał, że kładzenie nacisku na rozwój obszaru metropolitarnego dwóch największych miast jest ze szkodą dla pozostałych powiatów i prowadzi do tego, że województwo nie rozwija się w sposób zrównoważony.

 

Gdy rozmawialiśmy o tym dokumencie było wiele krytycznych głosów kolegów z Bydgoszczy – wyjaśnił przewodniczący wojewódzkiego SLD – Zdecydowaliśmy się jednak go poprzeć, gdyż udało się nam wprowadzić wiele poprawek.

 

-Ta strategia nie jest budżetem – argumentował dodatkowo Łuczak – W przeciwieństwie do radnych PiS braliśmy jednak bardzo aktywny udział w pracach nad powstawaniem tego dokumentu.

 

Krystian Łuczak uspokoił nas jednak deklarując, że Sojusz Lewicy Demokratycznej nie zgodzi się na wydanie pieniędzy na realizacje koncepcji tramwaju z Bydgoszczy do Torunia, który byłby konkurencją dla właśnie tworzonej inwestycji BiT City. 

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.