Jesteś tutaj: Home

Rząd deklaruje, że realizacja drogi ekspresowej S-5 rozpocznie się za kilka miesięcy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne piątek, 10 styczeń 2014 17:29

Premier Donald Tusk wraz z członkami swojego rządu zaprezentował dzisiaj na konferencji prasowej plany Rady Ministrów na najbliższy okres. Na liście inwestycji drogowych, których realizacja ma się rozpocząć w 2014 roku znalazła się droga ekspresowa S-5 na cały terenie województwa kujawsko-pomorskiego. W poniedziałek w związku z przekładaniem terminu realizacji tej inwestycji w Żninie planowana jest blokada drogi krajowej nr 5.

Po zmianach w resorcie infrastruktury fakt publicznego podtrzymania deklaracji realizacji drogi ekspresowej S-5 w najbliższych latach to na pewno pozytywna wiadomość. Z punktu widzenia praktycznego sytuacja zbyt bardzo się jednak nie zmieniła. Bo  środki finansowe na przygotowanie dokumentacji technicznej i tak były już zabezpieczone. 

 

Pewniej się poczujemy, gdy po za zapowiedziami polityków, realizacja prac budowlanych w ramach drogi S-5 zostanie zapisana w dokumentach rządowych.

 

Rząd zapowiedział także walkę z bezrobociem oraz oskładkowanie tzw. umów śmieciowych, co w praktyce podniesie koszty pracy. 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 06.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 245

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 197

- liczba osób w kwarantannie – 13042

- liczba osób objętych nadzorem – 829

- liczba pobranych próbek – 4502

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów