Jesteś tutaj: Home

SLD blokowało drogę, a PiS przypomina, że to rząd Tuska opóźnił realizację S-5

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 13 styczeń 2014 18:47

Kilkadziesiąt osób blokowało w poniedziałek drogę krajową nr 5 w Żninie. Uczestnicy protestu zorganizowanego przez SLD przechodzili non stop po dwóch przejściach dla pieszych, co znacznie utrudniło przejazd przez miasto. Domagali się oni budowy obwodnicy Żnina oraz pozostałych kujawsko-pomorskich odcinków drogi ekspresowej S-5.

W Żninie dochodzi do wielu wypadków, dlatego mieszkańcy chcą, aby ruch tranzytowy, który jest dość spory omijał miasto. Obwodnica Żnina ma powstać w ramach drogi ekspresowej S-5, która ma w szybki i komfortowy sposób pozwolić na podróżowanie pomiędzy Wrocławiem, Poznaniem, Bydgoszczą  i Gdańskiem. Mieszkańcy nie mogą się doczekać jednak realizacji tej inwestycji, stąd też pokazywali w poniedziałek swoje niezadowolenie wobec polityki rządu.

 

Sojusz Lewicy Demokratycznej planuje protesty także w innych miastach przez które ma przebiegać droga S-5, przede wszystkim w Bydgoszczy.

 

Politycy Platformy Obywatelskiej uważają, że ten protest był niepotrzebny, gdyż w piątek na konferencji prasowej realizację kujawsko-pomorskiego odcinka drogi ekspresowej S-5 w najbliższych miesiącach zadeklarowała wicepremier Elżbieta Bieńkowska.

 

Słowa pani premier nie robią jednak większego wrażenia zarówno na protestujących działaczach lewicy oraz na pośle PiS Kosmie Złotowskim - Problem jest taki, że rząd Prawa i Sprawiedliwości wpisał budowę drogi ekspresowej S-5 jako zadanie kluczowe do 2012 roku. Później przyszła Platforma Obywatelska z minister Bieńkowską  i to zadanie wykreślił. Dlatego ostatnie obietnice PO nie mają zbyt dużej wagi, mam tylko nadzieję, że ta inwestycja powstanie prędzej, a nie później.

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 04.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –224

- liczba osób hospitalizowanych – 162

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11988

- liczba osób objętych nadzorem – 1031

- liczba pobranych próbek – 3499

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów