Jesteś tutaj: Home

Realizację S-5 próbuje się maksymalnie przyśpieszać

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 29 styczeń 2014 10:50

Sprawozdanie związane z realizacją drogi ekspresowej S-5 przedstawił na sesji Rady Miasta Bydgoszczy regionalny dyrektor GDDKiA Mirosław Jagodziński. Poinformował on radnych, że urzędnicy w Warszawie dają zielone światło dla jak najszybszej realizacji kujawsko-pomorskiego odcinka tej inwestycji. Droga kierowcom ma zostać oddana w pierwszym kwartale 2018 roku.

- Powstał ramowy program inwestycji, chcemy go zaadoptować, co przyśpieszy prace – informował przedstawiciel Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Mirosław Jagodziński.

 

Umowa z wykonawcą prac inwestycyjnych ma zostać podpisana w styczniu przyszłego roku, a odbiór inwestycji planowany jest na I kwartał 2018 roku.

 

Dyrektor Jagodziński pytany o finansowanie prac budowlanych przyznał, że obecnie trwają uzgodnienia na szczeblu rządowym w sprawie wykorzystania funduszy unijnych - Nie poinformowano mnie o tym, że mam wstrzymać prace. Z Warszawy otrzymuje sygnały, abym co mogę maksymalnie przyśpieszał – tłumaczył Jagodziński. 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 84

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów