Jesteś tutaj: Home

Izba Rolnicza apeluje o jak najmniej dotkliwe dla mieszkańców protesty

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne sobota, 01 marzec 2014 18:30

Zarząd Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej wyraził poparcie dla rolników, którzy planują protestować przeciwko embargo Rosji na polskie mięso, co uderza w wielu gospodarzy z naszego regionu.

Protestujmy w taki sposób, abyśmy w jak najmniejszym stopniu zakłócali porządek i nie utrudniali życia mieszkańcom naszego województwa – czytamy w komunikacie Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej.

 

We wtorek rolnicy z regionu planują się zjechać na godzinę 11:00 na Stary Rynek w Bydgoszczy, ten protest dotyczyć będzie głównie kwestii braku zabezpieczenia polskiej ziemi przed przejmowaniem jej przez zagraniczny kapitał. Zapewne jednak temat embarga rosyjskiego będzie poruszony. Ten protest w zamiarze nie ma być dotkliwy dla bydgoszczan, można się jednak spodziewać mniejszej płynności ruchu drogowego, z powodu przejazdu ciągników.

 

Embargo Rosji dotyczy całej Unii Europejskiej z powodu wykrycia afrykańskiego wirusa pomoru świń. Dzisiaj Rosja informuje, że embargo zostanie złagodzone i z terenów z poza strefy buforowej (strefa obowiązuje w powiatach województw: lubuskiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego) będzie można eksportować mięso poddane obróbce termicznej w bardzo wysokiej temperaturze, czyli głównie konserwy. 

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.