Jesteś tutaj: Home

Polska gospodarka może być ofiarom wojny z Rosją

Napisane przez  Ł.R. / TVP Bydgoszcz Opublikowano w Regionalne środa, 05 marzec 2014 15:43

Dzisiaj wieczorem rozpocznie się nadzwyczajne posiedzenie Sejmu poświecone sytuacji na Ukrainie. Być może posłowie wezwą rząd do wprowadzenia sankcji gospodarczych i politycznych przeciwko Rosji, aby zmusić ją do wycofania wojsk z Krymu. Za takim rozwiązaniem optują politycy PiS. Pozostaje tylko pytanie, czy jesteśmy na tyle silni, aby podejmować wojnę gospodarczą z Rosją.

Wczoraj w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim protestowało około 200 rolników, którzy domagali się złagodzenia przez rząd i Unię Europejską skutków embarga rosyjskiego na polskie mięso. Pojawiły się obawy, że dalsze angażowanie się w ten konflikt skutkować będzie kolejnymi sankcjami, ale ze strony Rosji.

 

-Nie dzik zdecydował, ale duża polityka – mówił w poniedziałek, wprost poseł PSL Eugeniusz Kłopotek w programie TVP Bydgoszcz ,,Polityka dla ludzi” – Za chwilę mogą stracić inni przedsiębiorcy, którzy żyją z handlu ze wschodem.

 

Kłopotek wyraził obawę, że Francja i Niemcy, czyli kraje, które nie chcą się bezpośrednio angażować w wojnę z Rosją doprowadzą do zniesienia embarga dla krajów na zachód od Polski.

 

Niestety to nie te dwa dziki zdecydowały, ale sytuacja jaka się odbywa na forum międzynarodowy.  Wypowiedzi niektórych polityków – potwierdziła ten pogląd posłanka SLD Anna Bańkowska.

 

W czasie trwania audycji przeprowadzona była SMS-owa sonda, w której pytano, czy Polska powinna się włączyć w spór ukraińsko-rosyjskie. Za było niecałe 10% uczestników sondy, a przeciwko ponad 90%. 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 157

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów