Jesteś tutaj: Home

Urząd Marszałkowski marnotrawi unijne pieniądze?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 24 marzec 2014 15:37

Pracownik Wydziału Kontroli Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu reklamując swój start w wyborach do Parlamentu Europejskiego stwierdza, że zna praktyczny mechanizm marnotrawienia publicznych pieniędzy.

 

Liderem listy wyborczej Kongresu Nowej Prawicy w województwie kujawsko-pomorskim ma być zgłoszony Jacek Kostrzewa, na co dzień pracownik toruńskiego Urzędu Marszałkowskiego, w którym zajmuje się kontrolą wewnętrzną. Partia pisząc o jego kandydaturze stwierdza - Pracuje jako urzędnik więc zna od środka mechanizm marnotrawienia unijnych dotacji i biurokrację.

 

Pozostaje tylko pytanie, czy do marnotrawienia unijnych pieniędzy dochodzi w Urzędzie Marszałkowskim. Jeżeli tak, to o sprawie powinna zostać poinformowana prokuratura.

 

Proszę chociaż pobieżnie zapoznać się ze Strategią województwa kujawsko-pomorskiego zatwierdzoną przez sejmik województwa. Od momentu zatwierdzenia dokument ten wyznacza kierunki inwestowania w województwie do 2020r. Każdy może wyrobić własne zdanie, czy będzie to marnotrawienie pieniędzy, czy też nie. Moim zdaniem tak  - odpowiada na nasze pytanie, czy województwo kujawsko-pomorskie marnotrawi pieniądze Jacek Kostrzewa. 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 199

 

Stan na dzień 03.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 156

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11284

- liczba osób objętych nadzorem – 1150

 

- liczba pobranych próbek – 3030

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów