Jesteś tutaj: Home

Niech czas oczekiwania na kanonizacje Jana Pawła II ożywi naszą wiarę

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne środa, 02 kwiecień 2014 18:28

Dzisiaj mija IX rocznica śmierci papieża Polaka Jana Pawła II, który 2 kwietnia 2005 roku wrócił do domu Ojca. Z tej okazji papież Franciszek na dzisiejszej audiencji w sposób szczególny zwracał się do Polaków.

 

Papież Franciszek apelował, aby oczekiwanie na kanonizacje Jana Pawła II, która odbędzie się 27 kwietnia, czyli już za kilka miesięcy, było okazją do ożywienia ich wiary oraz dziedzictwa jakie pozostawił polski papież.

 

- Niech jego wstawiennictwo umocni naszą wiarę, nadzieje i miłość – mówił w Watykanie papież Franciszek.

 

Papież Jan Paweł II jest honorowym obywatelem Bydgoszczy i Inowrocławia. Inowrocławscy radni nadali mu ten zaszczytny tytuł w 2004 roku, w tym mieście mieści się także tablica upamiętniająca papieża Polaka.

 

W 1999 roku w czasie swojej pielgrzymki do Polski papież Jan Paweł II odprawił eucharystie na bydgoskim lotnisku, która przyciągnęła mieszkańców całego regionu. Wówczas następca św. Piotra mówił o męczeństwie jakiego doznała Bydgoszcz w pierwszych dniach II wojny światowej, gdy miały miejsce m.in. na Starym Rynku, publiczne egzekucje na ludności polskiej.

 

Kcynianie przygotowują specjalny album poświecony wizycie papieża do naszego regionu w 1999 roku.

 

Jan Paweł II został ogłoszony błogosławionym 3 maja 2011 roku przez jego następcę, papieża Benedykta XVI. Tak na wyniesienie papieża Jana Pawła II na ołtarze zareagowała Bydgoszcz: 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 199

 

Stan na dzień 03.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 156

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11284

- liczba osób objętych nadzorem – 1150

 

- liczba pobranych próbek – 3030

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów