Jesteś tutaj: Home

Policjanci przeprowadzili akcję na DK-5

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne sobota, 12 kwiecień 2014 18:02

Droga krajowa nr 5 to najszybsze połączenie drogowe Gdańska z Bydgoszczą i Poznaniem. Do póki jednak nie zyska ona statusu drogie ekspresowej, a co za tym idzie, nie powstaną obwodnice wokół terenów zabudowanych, zbyt szybka jazda może okazać się bardzo niebezpieczna. W piątek policjanci przeprowadzili akcję pod kryptonimem ,,Bezpieczna 5”.

 

W godzinach 14-22 policjanci z Bydgoszczy, Nakła, Świecia i Żnina kontrolowali na różnych odcinkach DK nr 5. Badano trzeźwość kierujących, prędkość z jaką się poruszają oraz stan techniczny ich pojazdów.

 

Łącznie przeprowadzono 241 kontroli, które zakończyły się 150 mandatami, w przypadku 11 pojazdów odebrano dowody rejestracyjne, co oznaczało w praktyce wyklinowanie samochodu z ruchu. Jeden kierowca stracił prawo jazdy. Policjanci nie informują o pijanych kierowcach, co pozwala twierdzić, że nikt na tzw. podwójnym gazie nie jechał.

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 199

 

Stan na dzień 03.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 156

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11284

- liczba osób objętych nadzorem – 1150

 

- liczba pobranych próbek – 3030

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów