Jesteś tutaj: Home

Posłowie PiS wybrali kampanie w Bydgoszczy zamiast posiedzenia Sejmu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 24 kwiecień 2014 22:58

W czwartek po godzinie 13 posłowie w gmachu parlamentu głosowali nad oddaniem hołdu błogosławionemu papieżowi Janowi Pawłowi II, w tym samym czasie trójka posłów Prawa i Sprawiedliwości zmierzała pod bydgoski ratusz, aby wziąć udział w konferencji prasowej, choć ich obecność zbyt wiele nie wnosiła.

 

Posłowie – Kosma Złotowski, Tomasz Latos i Bartosz Kownacki zapomnieli chyba, że ich miejscem pracy jest parlament, gdzie stanowione jest dla całego kraju prawo. Na pewno uzasadnieniem dla nieobecności w Sejmie nie są obowiązki partyjne w swoim okręgu.

 

W czwartek nie zajmowano się w Sejmie tylko uchwałą upamiętniającą papieża, łącznie odbyło się bowiem ponad 50 głosowań. Co prawda były to sprawozdania komisji, bez większej mocy sprawczej, jednakże dotyczyły m.in. prawa wodnego czy ustawy o Krajowym Funduszu Drogowym.

 

Warszawa - godzina 13:18  - Fot: Rafał Zambrzycki

Fot: Rafał Zambrzycki

 

O godzinie 13:30 przed bydgoskim ratuszem miała miejsce konferencja prasowa na której poinformowano, iż kandydatem PiS na prezydenta Bydgoszczy będzie Marek Gralik. Ta wiadomość raczej nikogo nie zaskoczyła, gdyż był on jedynym uczestnikiem wewnętrznych prawyborów. Parlamentarzyści mówiąc skrótowo zapewnili kandydata o swoim wsparciu, zatem i bez udziału ta konferencja nie straciła by na wartości.

 

Zapewne udział w posiedzeniu Sejmu dość mocno by mógł pokrzyżować plany wyborcze posła Kosmy Złotowskiego, który jest liderem kujawsko-pomorskiej listy PiS do Parlamentu Europejskiego. W czwartkowy wieczór uczestniczył w spotkaniu wyborczym z klubem Gazety Polskiej w Świeciu, na które jadąc z Sejmu mógłby nie zdążyć.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy