Jesteś tutaj: Home

Konflikt samorządowców z Sępólna z NFZ

Napisane przez  Redakcja / E-krajna.pl Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 28 kwiecień 2014 13:29

Na terenie placówek ochrony zdrowia w powiecie sępoleńskim rozłożono listy protestacyjne, które pacjenci mogą kierować do władz NFZ w Bydgoszczy. Oburzeni zachowaniem funduszu są także samorządowcy.

Portal E-Krajna.pl pisze, że sytuacja jeżeli chodzi o usługi rehabilitacyjne w powiecie sępoleńskim jest dramatyczna. Narodowy Fundusz Zdrowia chce obniżyć wysokość kontraktu na te zadania dla tego powiatu o 60%. Przed tygodniem starosta, burmistrzowie oraz wójtowie udali się do Bydgoszczy na spotkanie z dyrektorem NFZ Tomaszem Pieczką, ten jednak się nie pojawił, co samorządowcy odebrali jako lekceważenie.

 

Przewiduje się, że zmniejszenie funduszy na rehabilitację dla powiatu sępoleńskiego przełoży się na utratę miejsc pracy oraz wydłużenie kolejek do usług medycznych.

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 199

 

Stan na dzień 03.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 156

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11284

- liczba osób objętych nadzorem – 1150

 

- liczba pobranych próbek – 3030

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów