Jesteś tutaj: Home

Czy dzień zakończenia II wojny światowej powinniśmy świętować jako zwycięstwo?

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne niedziela, 11 maj 2014 00:36

W czwartek w miastach naszego regionu odbywały się uroczystości z okazji 69 rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie. Publicysta Rafał Ziemkiewicz ma duże wątpliwości co do sensu świętowania tej rocznicy w Polsce.

W dniu 8 maja 1945 roku, kilka dni po samobójczej śmierci Adolfa Hitlera, w Berlinie Niemcy podpisali kapitulacje. Oznaczać miało to zwycięstwo aliantów w Europie. Dwa miesiące wcześniej miała miejsce konferencja jałtańska, na której przywódcy USA, Wielkiej Brytanii i Związku Radzieckiego ustalili nowy układ polityczny na Starym Kontynencie. Polska wedle tych ustaleń znalazła się w strefie wpływu ZSRR.

 

Trzeba być skończonym kretynem, by będąc Polakiem czcić rocznicę triumfu przedsiębiorstwa Wielka Trójka (dawniej Ribbentrop-Mołotow) i dekorować na nią ulicę narodowymi flagami – pisze w swoim felietonie Rafał Ziemkiewicz. Przypomina on, że Polaków na defiladę zwycięstwa w Londynie nawet nie zaproszono.

 

W sobotę w Toruniu przeszedł marsz pamięci rotmistrza, a właściwie już półkownika Witolda Pileckiego. Jednego z największych bohaterów II wojny światowej, który po wojnie został skazany przez władze komunistyczne na karę śmierci. Identyczna kara spotkała wielu polskich oficerów, którzy nie akceptowali nowego zwierzchnictwa, a tak naprawdę nowej okupacji.

 

Niestety o ile zbrodnie faszyzmu Adolfa Hitlera są dobrze znane całej Europy, to komunistyczni zbrodniarze do dzisiaj nie zostali nawet należycie potępieni. Na zachodzie kontynentu mało kto jest ich świadom.

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 84

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów