Jesteś tutaj: Home

Fala powodziowa zbliża się do kujawsko-pomorskiego

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne środa, 21 maj 2014 11:36

Na stacji wodowskazowej w Kępie Polskiej w województwie mazowieckim we wtorek przekroczono stan alarmowy. Fala kulminacyjna zbliża się do tamy we Włocławku.

O godzinie 2:00 w nocy stan alarmowy w Kępie Polskiej przekroczony był o 50 centymetrów (wynosił 500 centymetrów). Tendencja wzrostowa widoczna jest także we Włocławku, o godzinie 2:00 stan wody wynosił 500 centymetrów, czyli o 100 centymetrów mniej niż stan ostrzegawczy, a 150 centymetrów od stanu alarmowego. W ciągu najbliższych godzin do Włocławka powinna dotrzeć fala kulminacyjna.

 

Wisła bliska przekroczenia stanu ostrzegawczego jest także w Toruniu (530 centymetrów), gdzie nad ranem zanotowano 468 centymetrów.

W Bydgoszcz gdzie wysokość stanu ostrzegawczego jest identyczna jak w Toruniu, zanotowano o godzinie 9:00 414 centymetrów.

 

Na chwilę obecną nie ma zatem zagrożenia poważniejszymi podtopieniami w kujawsko-pomorskim.

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy