Jesteś tutaj: Home

Trwają prace nad strategią rozwoju województwa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 29 październik 2012 20:26

Samorząd Województwa opracowuje strategie rozwoju naszego województwa do roku 2020. W poniedziałek stan prac przedstawiono radnym sejmiku. Jak informuje nas bydgoska radna Elżbieta Krzyżanowska przed  radnymi jeszcze wiele merytorycznej pracy.

 

Pracę nad strategią toczą się w kilku zespołach tematycznych -  Stawiamy na bardzo merytoryczna pracę z udziałem ekspertów – wyjaśnia na radna Elżbieta Krzyżanowska Osobiście zachęciłam kilku ekspertów z Bydgoszczy – dodaje.

 

Jak się dowiadujemy cały czas jest wiele niewiadomych, dużo zależeć będzie bowiem od budżetu Unii Europejskiej -  Strategia zawierać będzie bowiem kierunki rozwoju i listę projektów priorytetowych, te uzależnione są jednak od dotacji unijnych – powiedziała nam radna.

 

Główne wyzwania z którymi chce się zmierzyć sejmik przy przygotowaniu tej koncepcji to walka z bezrobociem oraz przygotowanie działań mających zachęcić młodych do pozostania w naszym województwie.

 

Bydgoszcz z gminami ościennymi

W okresie wakacyjnym pracowały podobne zespoły tematyczne złożone z przedstawicieli Miasta Bydgoszczy i gmin ościennych.  Owoce tych prac zostały przedstawione Urzędowi Marszałkowskiemu jako wspólne stanowisko tej części województwa.

 

 

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.