Jesteś tutaj: Home

Komisja Europejska zaleca Polsce likwidację KRUS i uproszczenie podatków

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 03 czerwiec 2014 17:50

Unia Europejska przedstawiła krajom członkowskim rekomendacje, które mają ułatwić im walkę z kryzysem. Polsce po raz kolejny zalecono wprowadzenie niepopularnych reform społecznych oraz uproszczenie systemu podatkowego.

Likwidacja KRUS i włączenie rolników do ZUS nie jest rekomendowane Polsce przez Komisję Europejską po raz pierwszy. Do tego zaleca się odebranie przywilejów dla górników. Obecnie koszty ubezpieczenia rolników w KRUS są znacznie niższe niż zwykłego obywatela w ZUS, co ma duży wpływ na nieudolność polskiego systemu ubezpieczeń społecznych.

 

Podobne zalecenia wobec polskiego rządu przedstawiane były w przeszłości, póki jednak co nie ma takiej woli politycznej w Polsce. Utrzymanie KRUS jest bowiem jednym z głównych celów tworzącego rząd PSL.

 

Drugie ważne zalecenie ma związek z rozbudowanym systemem podatkowym w przypadku stawek VAT. Sprawia to, że koszty egzekwowania podatków są wyższe, a ponadto zbyt duże skomplikowanie nie sprzyja rozwojowi biznesu. Uproszczenie systemu podatkowego ma skutkować większą liczbą inwestycji.

 

Komisja Europejska zauważa także, że polski system szkolnictwa powinien zostać dostosowany do potrzeb rynku pracy.

Powyższe zalecenia mają charakter wyłącznie doradczy.

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy