Jesteś tutaj: Home

Do jaskini Studnisko zabrali dzieci bez zgody

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne środa, 04 czerwiec 2014 23:05

Znamy pierwsze ustalenia w sprawie tragicznego wypadku pod Częstochową, gdzie na miejscu zginęła uczennica z kujawsko-pomorskiego. W poniedziałek w nocy w jaskini Studnisko głaz spadł na 16-letnią gimnazjalistkę ze Świekatowa w powiecie świeckim. Dziewczyna zmarła na miejscu, jej znajomi odnieśli lekkie rany.

Młodzi gimnazjaliści udali się na Śląsk w ramach wycieczki szkolnej. Z tego powodu postępowanie w tej sprawie prowadzi Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, sprawdzając czy została ona zorganizowana właściwie.

 

Jak informuje Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Katowicach jaskinia Studnisko udostępniana jest dla ruchu turystycznego w okresie od września do połowy listopada po uprzednim uzgodnieniu. W tym przypadku nikt nie zwrócił się do RDOŚ nawet o zgodę. Zakaz ten wprowadzono ze względu na nietoperze.

 

W poniedziałek 3 instruktorów zabrała do tej jaskini 7 gimnazjalistów ze Świekatowa. Zdaniem specjalistów jaskinia Studnisko przeznaczona jest do eksplorowania przez profesjonalistów i odradza się wchodzenia do niej amatorom i dzieciom.

 

Śledztwo w sprawie śmierci 16-latki wszczęła już częstochowska prokuratura.

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 84

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów