Jesteś tutaj: Home

Do jaskini Studnisko zabrali dzieci bez zgody

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne środa, 04 czerwiec 2014 23:05

Znamy pierwsze ustalenia w sprawie tragicznego wypadku pod Częstochową, gdzie na miejscu zginęła uczennica z kujawsko-pomorskiego. W poniedziałek w nocy w jaskini Studnisko głaz spadł na 16-letnią gimnazjalistkę ze Świekatowa w powiecie świeckim. Dziewczyna zmarła na miejscu, jej znajomi odnieśli lekkie rany.

Młodzi gimnazjaliści udali się na Śląsk w ramach wycieczki szkolnej. Z tego powodu postępowanie w tej sprawie prowadzi Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, sprawdzając czy została ona zorganizowana właściwie.

 

Jak informuje Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Katowicach jaskinia Studnisko udostępniana jest dla ruchu turystycznego w okresie od września do połowy listopada po uprzednim uzgodnieniu. W tym przypadku nikt nie zwrócił się do RDOŚ nawet o zgodę. Zakaz ten wprowadzono ze względu na nietoperze.

 

W poniedziałek 3 instruktorów zabrała do tej jaskini 7 gimnazjalistów ze Świekatowa. Zdaniem specjalistów jaskinia Studnisko przeznaczona jest do eksplorowania przez profesjonalistów i odradza się wchodzenia do niej amatorom i dzieciom.

 

Śledztwo w sprawie śmierci 16-latki wszczęła już częstochowska prokuratura.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy