Jesteś tutaj: Home

Sikorski nie chce do Brukseli

Napisane przez  Redakcja / Radio Zet Opublikowano w Regionalne piątek, 06 czerwiec 2014 15:52

Europejskie media spekulują, że szef polskiego MSZ ma duże szanse na zastąpienie Catherine Ashton na stanowisku szefa unijnej dyplomacji. Sam Radosław Sikorski przecina jednak te spekulacje, gdyż jak sam twierdzi, ma więcej do zrobienia w Polsce.

Minister Radosław Sikorski w ostatnim czasie zyskał rozgłos w Europie po negocjacjach z udziałem byłego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza i protestującej w Kijowie opozycji. Zdaniem wielu obserwatorów, stanowcza postawa Sikorskiego doprowadziła do uniknięcia rozlewu krwi.

 

W rozmowie z Moniką Olejnik na antenie Radia Zet Sikorski przyznał jednak, że nie planuje podejmowania tej funkcji i zamierza się skupić teraz na pomocy premierowi Donaldowi Tuskowi w walce o trzecią kadencję w przyszłym roku.

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 06.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 245

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 197

- liczba osób w kwarantannie – 13042

- liczba osób objętych nadzorem – 829

- liczba pobranych próbek – 4502

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów