Jesteś tutaj: Home

Jest szansa na zniesienie ukraińskiego embarga

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 06 czerwiec 2014 17:47

Być może już w przyszłym tygodniu znikną regulacje zabraniające eksportu polskiej wieprzowiny na terytorium Ukrainy. Ta decyzja byłaby niezwykle ważna dla hodowców z naszego województwa, którzy są największym producentem tego mięsa w Polsce.

Mimo, iż Polska aktywnie wspiera władze Ukraińskie w integracji z Unią Europejską, cały czas obowiązują w tym kraju przepisy uderzające w Polskę, zabraniające eksportu naszego mięsa. Jak ustaliło radio TOK FM istnieje szansa, ze ta sprawa zostanie w końcu rozwiązana już w przyszłym tygodniu. W tej sprawie do Kijowa ma się udać minister Marek Sawicki.

 

W ubiegłym tygodniu pisząc o tym problemie zwróciliśmy się z zapytaniem do nowo wybranych europosłów: Janusza Zemke, Tadeusza Zwiefki i Kosmy Złotowskiego, w jaki sposób zamierzają pomoc polskim rolnikom. Do dnia dzisiejszego żaden z nich nie odniósł się do tej sprawy!

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy