Jesteś tutaj: Home

Toruński radny rozważa likwidację bydgoskiego lotniska

Napisane przez  Ł.R, / Nowości / Facebook Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 21 lipiec 2014 20:10

Zdaniem radnego Prawa i Sprawiedliwości Jacka Kowalskiego z Torunia należy rozważyć bilans zysków i strat z funkcjonowania lotniska w Bydgoszczy i zastanowić się nad jego likwidacją. Taki pogląd wyraził rajca na łamach toruńskich ,,Nowości”.

 

Może najwyższy czas poważnie i szczerze zastanowić się nad sensem i potrzebą funkcjonowania lotniska w Bydgoszczy, skoro nawet nasz krajowy operator się z nim nie liczy – pisze na łamach ,,Nowosci” radny Jacek Kowalski, odnosząc się przy tym do najnowszej umowy o wspólnych biletach PLL LOT i Eurolotu (operator połączenia Bydgoszcz – Warszawa), która nie obejmuje bydgoskiego lotniska.

 

Wcześniej wyboru dokonali mieszkańcy naszego województwa, którzy częściej korzystają z szerszej oferty lotniska znajdujących się w zasięgu 2 godzin podróży – mowa o lotniskach w Gdańsku, Poznaniu, Łodzi i Modlinie – argumentuje dalej radny.

 

Z tych względów chciałbym zaapelować do akcjonariuszy spółki , a przede wszystkim do samorządu województwa, który co roku łoży na Port Lotniczy w Bydgoszczy kilka milionów złotych, o przeanalizowanie zysków i strat – pisze radny.

 

Na swoim blogu radny Kowalski uważa, że taki pogląd ma znacznie więcej osób, ale nie wszyscy mają odwagę o tym dzisiaj mówić.

 

Z kolei wiceprzewodniczący Rady Miasta Torunia prof. Grzegorz Górski także związany z PiS-em w dyskusji na Facebook-u pytając o sens istnienia lotniska stwierdza - Pytaniem pozostaje jedynie czy dla zaspokojenia chorych ambicji, cały region ma przez następne 25 lat dopłacać wielkie pieniądze do czegoś, co NIGDY się nie zbilansuje. Jak ktoś chce, to niech to jasno powie i niech jeszcze powie z czyich podatków i kosztem jakich innych celów, ta zabawa ma być kontynuowana.

 


 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 06.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 245

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 197

- liczba osób w kwarantannie – 13042

- liczba osób objętych nadzorem – 829

- liczba pobranych próbek – 4502

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów