Jesteś tutaj: Home

Dla Polski i Holandii szykowane są embarga

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 29 lipiec 2014 12:05

Rosyjskie służby sanitarne zapowiadają, że w ciągu dwóch tygodni może zostać wprowadzony nawet całkowity zakaz importu owoców z Polski i Holandii. Oficjalną przyczyną tej decyzji ma być stwierdzenie występowania szkodnika. Wszyscy są jednak w większości zgodni, że decydują tutaj czynniki polityczne. Z kolei Ukraina zamierza przywrócić embargo na polskie mięso.

Tak chłodne stosunki państw Unii Europejskiej z Rosją już dawno nie występowały. Po katastrofie malezyjskiego samolotu, którym lecieli głównie obywatele Holandii nad Ukrainą pojawia się coraz więcej głosów, że wobec Rosji Europa powinna zastosować bardziej zdecydowaną politykę, głównie po przez restrykcyjne sankcje gospodarcze. Dość aktywnie do takiego rozwiązania nawołują politycy z Polski i Holandii.

 

Z tego właśnie powodu ciężko przy tych sankcjach nie dopatrzyć się działania politycznego. W Polsce najbardziej rozwinięte sadownictwo jest w województwach: mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, wielkopolskim i lubelskim. I to rolnicy oraz producenci z tych regionów mogą najbardziej odczuć skutki tej decyzji .

 

Wojna gospodarcza z Rosją dla Polski może być bardzo dotkliwa, gdyż z tym państwem odbywa się około 7% naszego handlu, czyli około dwukrotnie więcej niż z Niemcami.

 

Kujawsko-pomorskie jest z kolei drugim największym w kraju producentem wieprzowiny. Na zdjęcie rosyjskiego embarga z przed kilku miesięcy w obecnej sytuacji politycznej nie ma co liczyć. Pojawia się jednak kolejny problem – po miesiącu swoje embargo na polską wieprzowinę chce przywrócić Ukraina.

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy