Jesteś tutaj: Home

Z Bydgoszczy do Warszawy w niecałe 3 godziny (przez Inowrocław)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 19 sierpień 2014 12:02

W grudniu PKP Intecity uruchomić chce nowy pociąg TLK ,,Kujawiak”, który połączy Bydgoszcz z Warszawą w niecałe 3 godziny. Inowrocławianom ta podróż zajmie niecałe 2,5 godziny. ,,Kujawiak” pojedzie także przez Nakło nad Notecią.

 

Tradycyjnie w grudniu dojdzie do zmian w rozkładach jazdy pociągów. Przez nasz region przestaną jeździć pociągi ekspresowe z Gdańska do Warszawy, które zostaną zastąpione przez Pendolino na trasie przez Iławę. W zamian PKP Intercity uruchomi pociąg TLK ,,Kujawiak” z Piły do Warszawy i Terespola przez Bydgoszcz i Inowrocław.

 

Na tych zmianach powinni zyskać podróżni, gdyż z racji, że nie będzie to pociąg ekspresowy EIC bilety będą tańsze, a dodatkowo czas podróży się znacznie skróci, że właściwie można mówić o nowej jakości podróży ze stolicą. Podróż z Bydgoszczy do Warszawy PKP szacuje na 2 godziny i 55 minut.

 

Będzie to możliwe dzięki pominięciu wydłużających podróż Torunia i Włocławka. Pociągi z Inowrocławia pomkną w kierunku południowym magistralą węglową, aż następnie skręcą w magistralę Berlin – Warszawa.

 

Połączenie to będzie wykonywał pociąg ED74, który produkowany jest przez PESA Bydgoszcz.

 

Nadmienić tutaj należy, że pociągi EIC z Gdańska do stolicy przez kujawsko-pomorskie jeździły przez ostatnie lata tymczasowo, na czas remontu wschodniej magistrali łączącej te dwa miasta.

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.